Jak dbać o biżuterię sutasz…

Biżuteria z sutaszu jest niepowtarzalnym dodatkiem do wielu stylizacji na różne okazje: codziennych, wieczorowych czy ślubnych. Zdobi kobietę i dodaje jej pewności siebie. Niezaprzeczalnie przyciąga wzrok i zaciekawienie swoim oryginalnym wyglądem.

Jak o nią dbać, aby cieszyć się jej wyglądem jak najdłużej?

Podam Ci kilka wskazówek, których trzeba przestrzegać przy użytkowaniu i przechowywaniu tej wyjątkowej biżuterii.

1. Trzymaj sutasz w osobnych woreczkach – najlepiej strunowych. Nie przechowuj jej luzem, nie noś w torebce z innymi przedmiotami. Każdą ozdobę zapakuj osobno, aby nie dopuścić do zarysowań kamieni, pereł i innych dodatków, a także odkształcenia biżuterii. 

2. Chroń biżuterię przed słońcem. Promienie słoneczne osłabiają włókna sznurków. Powodują, że biżuteria blaknie, tracąc swoją intensywną barwę. Pod wpływem słońca koraliki, kryształy i kamienie mogą zmienić kolor. Nie kładź biżuterii na parapecie czy przypadkowym miejscu, gdzie może zetknąć się z promieniami słonecznymi. Po zdjęciu od razu chowaj w bezpieczne miejsce, do szkatułki, kuferka na biżuterię, pudełka z błyskotkami.

3. Makijaż wykonuj przed założeniem biżuterii, nigdy odwrotnie. Chroń sutasz przed podkładem i kolorowymi kosmetykami, którymi łatwo go zabrudzić. Po wykonaniu makijażu umyj ręce, a dopiero potem zakładaj kolczyki.

4. Lakieru do włosów i perfum użyj przed założeniem biżuterii. Kontakt z tymi kosmetykami może to spowodować odbarwienia na sznurkach i koralikach.

5. Chroń biżuterię przed wilgocią. Nie noś jej w czasie deszczu, nie kąp się w niej, gdyż kontakt z wodą może spowodować odkształcenia i zmianę barwy koralików.

6. Uważaj, by nie zniszczyć delikatnych sznurków poprzez ich zaciągnięcie. Zdejmuj sutasz do spania.

7. “Zwichrzony” chwost możesz wyprostować: lekko zwilżając wodą i wygładzając lub przez ściereczkę wyprasować żelazkiem na niezbyt wysokiej temperaturze.

8. Jeśli Twoja biżuteria ulegnie zabrudzeniu, możesz ją czyścić używając do tego białego mydła i wody – przecieraj delikatnie wzdłuż włókien widocznych na sznurku, nigdy w drugą stronę – można użyć do tego patyczka higienicznego. Pozostaw do wyschnięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Przewijanie do góry